Co nás ve škole neučili (jednorázovka TT)

22. února 2012 v 20:00 | maky-chan
Jako každý den šla domů ze školy a četla si o něčem, co ještě neznala. Přešla silnici, po které skoro nikdy nic nejezdilo, odemkla branku, proběhla již zšeřelou zahradou a vešla do jejího domu. Připravila večeři, při níž se koukala na večerní zprávy.
Nehod bylo, ostatně jako vždy, velmi mnoho. Zvlášť jí ale zaujala zráva o malém dítěti, které se ztratilo. Měli by nás učit, co dělat, když se někdo topí, nebo jak uklidnit vystrašené zvíře. Nebo jak se zachovat v situaci, kdy nás někdo unese.
Vzpomínala, jak jí před deseti lety zabili rodiče. Taky nevěděla, co dělat. Zavřela se do pokojíčku a zalezla pod postel. Celá se třásla strachy, ale nenašli jí. Když si myslela, že už odjeli, vylezla. Všechno bylo v plamenech. A v kuchyni na zami ležela těla jejích rodičů a pomalu je stravovaly plameny. Vykřikla. Otočila se a utíkala pryč. Nevěděla kam, ani jak. Druhý den se probudila v nemocnici. Uvědomila si, jak zbaběle se zachovala.
Od té doby se uzavřela a skoro s nikým nemluvila. Co nejusilovněji studovala, věděla, že by si to její rodiče přáli.

Ráno se probudila, husté hnědé vlasy si sepla do culíku, vzala si brýle, převlékla se a bez snídaně šla do školy. Den utekl jako každý jiný. Po škole šla do knihovny vrátit knihy, co si půjčila a půjčit si nové. Zrovna zapadalo slunce, když se vracela domů.
Prošla okolo nějakého člověka, který stál u zídky do její zahrady zahloubaná v myšlenkách. Najednou se ozvalo její jméno. Otočila se. V její těsné blízkosti stál kluk z její třídy. Sehnul se a políbil jí na rty. Tohle nás taky ve škole neučili, blesklo jí hlavou.
-------------

Jsem si zkoušela trošku zafantazírovat a psát trošku jinak, než jsem psala. No, sami posuďte, jestli se vám to líbí, či ne. ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kasumi Kasumi | Web | 22. února 2012 v 20:50 | Reagovat

Jo, i líbí, ale je to fakt jiný, než normálně píšeš O.O (To není výtka :D) Děsíš mě, já, myslím, dokážu psát jen jedním způsobem :D

2 maky21 maky21 | Web | 22. února 2012 v 21:36 | Reagovat

[1]: já vim, že e to jiný a je to divný :D
*četla to znovu* ááá to je strašnýýý!! T.T má to strašně rychlej spád! To je hrozný T.T
to víš, já su taká strrašidelná :D
nené :D to víš, že bys dokázala vícero :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama