Badinerie VI.

15. března 2012 v 18:43 | maky-chan |  Povídky
Mary se probudila první, jako obvykle. V ruce něco držela, ale nepamatovala si, že by něco držela předtím, než šla spát. Podívala se na tu věc. Byla to malá vyřezaná růže ze dřeva a uprostřed G. Geraldina. Podívala se na ostatní. Každý něco držel v ruce. Dokonce i malá Johanka. Když nahlédla do vedlejšího pokoje, i kluci něco měli. Johan držel šíp, a Philip umně vyrobený prak. Dívky měly kytky, co se jim líbily a Johanka měla sluníčko. Na všem bylo vyřezané G. Když se vracela do své postele, aby si ještě zdřímla, bylo přeci jen hodně brzo, zavadila o něco rukou. Byl to váček s penězi. U něho yl nějaký lístek.
Vím, že se o ně postaráš. Tady máš dostatečnou zásobu, kdyby se něco dělo, ale neboj, hostinskému jsem to už vysvětlila. Až ho uvidíš, nediv se, že má monokl.
Nad tím se Mary trochu pousmála. Četla dál.
Všechny děti jsou tu moc milé a, neboj, Johan si tě určitě všimne.
Mary zrudla. Ta... Geraldina!
Promiň, že jsem narušovala tvůj život a že o mně měla Johanka tak velký zájem. Postarej se o ně, o všechny, prosím. Bylo by škoda, kdyby se jim, nebo tobě něco stalo. Musela jsem odejít, nechtěla jsem, abych vám zasahovala do života ještě víc. Užívejte si života, všichni. Je moc krátký na to, abysme ho promarnili.
Budu na vás vzpomínat,
Geraldina.
Geraldina věděla, proč jí nemám ráda, pomyslela si Mary. Nakonec, je to velmi milá osoba... na děti.
Poté, co se všichni probudili, se Mary vyptávali na Geraldinu. Jestli neví, kam odešla a kdy se vrátí.
"Nevím. Asi se už nevrátí"

Geraldina už byla na kilometry daleko. Zaplatila, co byla dlužna a ještě něco navíc. Tím myslela monokl hostinského. Ráno si namazala nohu tou divnou mastí od šaška, tak si dneska nemusela dělat starosti. Šla do nějakého velkého města, kde se nechá najmout. Ale nechtěla vraždit. Možná nějaká velká loupež klenotů nafintěné paničky...
Za takových úvah došla k rozcestníku. Fort Meadow bylo odsud pět kilometrů, po té ztezce, po které šla, South Alabastr osm kilometrů a skoro na opačnou stranu a kdyby chtla jít do Greenstownu, tak musí doprava asi dva kilometry. Rozhodla se pro Fort Meadow, protože to město aspoň trochu znala a, jak zjistila na mapě, z těhle tří bylo největší. Tam snáz najdu nějakou práci. Pokračovala rovně po cestě.
Když už byla asi kilometr od rozcestníku, potkala nějaký potůček. Přidřepla k němu a napila se. Kvůli zraněné noze, čím dál víc vzpomínala na šaška, nemohla jít svým tempem a tak daleko, jako mohla nezraněná. Zakousla se do jablka, které cestou utrhla na osamělé jablůňce.
Mohlo být něco po osmé hodině ráno, když dorazila do Fort Meadow. Chodila postranními uličkami, aby si jí nevšimla stráž, nebo nějaký právomilovný občan. Její plákát visel na hlavní silnici každého města, o tom nepochybovala. Byla veřejný nepřítel číslo jedna.
Došla do hostince, ve které už jednou byla, když byla naposledy v tomhle městě. V hostinci jí znali, takže nebude problém najít práci. Navíc tam chodili takové ty 'vyšší zločinecké vrstvy'. A lidé s velkýma penězma. Byla to ta nejprestižnější hospoda pro zločince ve městě.
Geraldině se tu líbilo. Všude bylo čisto a uklizeno. I lidé tu byyli do jakési míry slušní. Neřvali a neblili. To Geraldina oceňovala. Taky se nebili. Na to bylo vyhrazené místo za domem. Už tam taky jednou zápasila.
Vstoupila do místnosti. Bylo to tam takové, jak si to pamatovala. A hostinská už na ní kývala. Geraldina si mlhavě vzpomínala, že hostinské kdysi pomohla. S čím, to už si nevzpomínala.No. Sorry, jano, ale další kapitola už dneska nebude :D na příštím díle si ale nechám záležet a vymyslim nějakou senzační prácičku pro Geraldinu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Jane Jane | Web | 15. března 2012 v 19:16 | Reagovat

Dobrý,dobrý, v pohodě :D. Já nepotřebuju kilometr.
Takže piš hezky dál a nenech se rušit :D.
To není moc dlouhej koment co? :D
Nevdí, pěkný ... :D

2 maky-chan maky-chan | Web | 15. března 2012 v 19:31 | Reagovat

[1]: :D¨Dneska už nééééééééééé, jinak budu přepracovaná a nebudu psát vůbec :D
nené, no :D ale lepší, než žádnej :D
dík :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama