Badinerie XIII.

21. května 2012 v 22:09 | Vysmátá |  Povídky
Otevřela oči. Nepochybně je měla rudé a napuchlé, protože jí pálily. Zase brečela celou noc. Připadala si, jako kdyby vůbec nespala, přesto ale věděla, že chvilkami spala, protože se jí zdály noční můry.
Zdálo se jí, že se setkala se všemi vesničany. Akorát z nich zbyly jen stíny, s rudě zářícíma očima. Nebo se k ní nakláněl Jonathan a pak se jeho tvář změnila v mrtvou tvář jejího bratra. Přízraky na ní taky mluvily.
Proč jsi nám nepomohla? Vyčítavě se jí ptaly. Kdybys běžela pro pomoc, nestalo by se to! Stokrát se ospravedlňovala, tisíckrát říkala, že byla ještě malá. Nepomohlo to. Přízraky jí stále pronásledovaly. Po celou noc.

"Tak už jsi se probudila?" zeptal se jí Jonathan. Ač byl jaho hlas tichý, Geraldina s sebou trhla.
"Tys tu byl?" zeptala se tichým, pláčem ochraptělým hlasem.
"Promiň, ale nedalo se nepřijít, když jsi chvílemi tak křičela. Stejně bych nespal." odověděl jí s mírným úšklebkem Jonathan a položil před ní na noční stolek kakao. "Vezmi si, nic jiného jsem takhle brzy nenašel," ospravedlňoval se a hodil po ní jablko.
"Tys tu byl celou noc?" zeptala se smířeně Geraldina. Nechtěla ukázat svoji slabinu, ale kdy už se to stalo, nedalo se to změnit.
"No, většinu. Ty si to nepamatuješ? Drtilas mi ruku," prohlásil a vysloveně se na Geraldinu šklebil. "taky jsi mě chtěla obejmout, ale to jsem ti nedovolil, bál jsem se, že bys mě rozdrtila. Máš sílu, holka," přiznal.
"Tohle nemůže být horší," odtušila Geraldina a zakousla se do jablka. "Kecala jsem velké kraviny?" zahuhlala s plnou pusou. Nebudu mu říkat nic, co neví. Jonathan se na ní podíval a oči jakoby mu zjihly. To ale Geraldina neviděla, protože se věnovala jablku, jako by bylo ta největš záhada na světě. Byla docela pravdomluvná a její tělo odmítalo lhát. Takže Jonathan tušil, že před ním něco skrývala.
"Volalas brášku, mamku a taťku, křičelas, že to nebyla tvoje vina a taky jsi říkala, že je všechny zabiješ. Potom jsi ještě volala nějaká jiná jména a brečelas,"shrnul stručně a díval se, jak se Geraldině vytrácí předtsíraná dobrá nálada. Když se na něj podívala, už byla zase veselá a nic na sobě nedávala znát. Teda, snažila se na sobě nic nedávat znát. Ve skutečnosti jí zastíraný smutek přímo čišel z očí.
"To jsem ale psychicky nevyrovnaná, co?" zasmála se a opět kousla do jablka. "To kakao můžeš odnést, ráno horké nepiju,"sdělila Jonathanovi.
Koukal se na ní, vzal kakao a upil z něho. "Ale je dobré," namítl.
"Sakra vypadni, potřebuju se převlíct!" přeložila svojí předchozí žádost tak, aby jí rozuměl."Očumovati ženu zdá se býti dosti nevhodné, ne?" dodala, vstala z postele a vystrkala Jonathana z pokoje. I s kakaem. Ještě než přibouchla dveře, slyšela, jak si broukl pod vousy, že "Ta ženská je u teprve týden a myslí si, že všechno bude tancovat tak, jak ona píská." A proč ne, že?
Noha se jí hojila a ona mínila vypadnout hned, jak to jen bude možné. Měla ještě pár nevyřízených účtů a musela je vyřídit. Od té doby, co se to stalo, nenáviděla všechny vojáky, lidi pověřené královstvím... ale Jonathana zabít nechtěla. Tak nějak jí přirostl k srdci.
Oblékla si úzké černé šaty, které jí Jonathan vnutil se slovy "musíš se oblékat normálně, nechceš přeci být nápadná." Stejně si vybrala ty nejméně nařasené, s nejužší sukní s nejméně výšivkami... byly jí nepříjemné, jelikož většinou nosila mužské šaty. S nimi se totiž lépe bojovalo, utíkalo, lezlo...
Jonathan zaťukal.
"Už jsi oblečená? Měl bych pro tebe práci."


Vím, je to krátký, že? Příště se polepším, myslím :D
Dobrou :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Misaki Misaki | Web | 22. května 2012 v 22:21 | Reagovat

Áno je to krátký. -.- :D Ale bylo to dobrý. :D Chci další pokračování. :D

2 maky-chan maky-chan | Web | 23. května 2012 v 6:21 | Reagovat

Děkuji, bude, někdy. Příště :D

3 Misaki Misaki | Web | 26. května 2012 v 9:02 | Reagovat

[1]: Někdy?! Hned-teď-okamžitě. :D

4 maky-chan maky-chan | Web | 26. května 2012 v 12:24 | Reagovat

[3]: Dobře, slibuju, že dneska nebo zítra něco bude :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama